close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 20 listopada 2017

  W dniach 19-21 listopada 2017 r. delegacja resortu energii, na czele z wiceministrem Andrzejem Piotrowskim, składa wizytę na Ukrainie. Celem wizyty jest zbadanie warunków ewentualnej współpracy w sektorze elektroenergetycznym pomiędzy Polską i Ukrainą.

  W ramach wizyty zaplanowane jest spotkanie w Ministerstwie Energetyki i Przemysłu Węglowego Ukrainy w Kijowie i rozmowa z wiceminister Haliną Karp. Polska delegacja odwiedzi ponadto elektrownię jądrową Chmielnicki, której operatorem jest Przedsiębiorstwo Państwowe NAEK „Energoatom”. 

  W skład polskiej delegacji wchodzą pracownicy Departamentu Energii Jądrowej ME oraz przedstawiciele Grupy TAURON, Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. oraz PGE EJ1.

  W październiku 2017 r. w Warszawie minister energii Krzysztof Tchórzewski spotkał się z Ministrem Energetyki i Przemysłu Węglowego Ukrainy Igorem Nasałykiem. Minister w trakcie spotkania wskazał na brak możliwości realizacji scenariusza współpracy proponowanego przez stronę ukraińską. Niniejsza wizyta posłuży ocenie jakie są jeszcze inne szanse.

  - Współpraca Polski i Ukrainy ma ogromne znaczenie w naszej sytuacji geopolitycznej. Dlatego mimo szeregu problemów będziemy przyglądać się i szukać możliwości poczynienia kolejnych kroków w celu nawiązania współpracy w sektorze elektroenergetycznym - powiedział przewodniczący delegacji wiceminister Andrzej Piotrowski.

  źródło: http://www.me.gov.pl/node/27808

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: