close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WYDARZENIA NAUKOWO-KULTURALNE

 • 4 października 2017

  Muzeum Historii Polski zainaugurowało w 2016 roku ogólnoświatową społeczną zbiórkę pamiątek historycznych „Małe Wielkie Historie”. Celem zbiórki jest pozyskanie nowych muzealiów, w tym obiektów związanych z osobistymi losami darczyńców i ich rodzin.

  Szczególne znaczenie mają dla Muzeum przedmioty związane z polską drogą do niepodległości w 1918 roku oraz suwerenności w roku 1989. Muzeum jest również zainteresowane przedmiotami codziennego użytku, fotografiami, pocztówkami, dokumentami, listami i pamiętnikami, prasą – a także elementami ubioru, umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, zabytkowymi urządzeniami, meblami oraz wyrobami rzemieślniczymi i artystycznymi świadczącymi o historii polskiej kultury, przemianach społecznych i gospodarczych.

   

  Otrzymane pamiątki wejdą w skład tworzącej się kolekcji Muzeum Historii Polski. Część ofiarowanych przedmiotów trafi na wystawę stałą Muzeum, a wszystkie inne dary zostaną należycie zabezpieczone z myślą o badaczach przeszłości i przyszłych wystawach czasowych.

   

  Osoby zainteresowane przekazaniem do Muzeum pamiątek mogą zgłaszać się osobiście, telefonicznie, bądź mailowo. Każda taka propozycja zostanie rozpatrzona przez pracowników Muzeum.

   

  W uzasadnionych przypadkach upoważniony pracownik Muzeum osobiście pojawi się u darczyńcy w celu odebrania ofiarowanego przedmiotu.

   

  Regulamin zbiórki „Małe Wielkie Historie” dostępny jest na stronie Muzeum Historii Polski – www.muzhp.pl.

   

  Szczegółowe informacje pod adresem: http://muzhp.pl/pl/c/1684/wielka-zbiorka-pamiatek-dla-muzeum-historii-polski

   

  (na zdjęciu: Muzeum Historii Polski - wizualizacja)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: